تبلیغات
فروش یو پی اس در تبریز,ارومیه,اردبیل - کابل فشار قوی
فروش یو پی اس در تبریز,ارومیه,اردبیل
قطعی برق هرگز
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
یو پی اس apc یو پی اس apc
درباره وبلاگ


مشاوره در مورد تعیین توان یوپی اس و نحوه تعیین باتری ومدت زمان برق دهی یو پی اس
فروش وارائه یو پی اس های office ویو پی اس های توان بالا وصنعتی
کلینیک تخصصی تعمیرات انواع ups
هر آنچه از سیستم های برق اضطراری (ups) می خواهید بدانید از ما بخواهید
ناصرقائمی
09147777724 // 041-34393520

مدیر وبلاگ :ناصر قائمی
نویسندگان
نظرسنجی
بازدیدکننده محترم نظرتون درمورداین وبلاگ چیست؟


یو پی اس

چكیده: تجدید نظر در بازار ذخیره الكتریكی و رشد گسترده آگاهی، اجیاد بازار جدید جالب برای راه حل‌های مقدماتی انتقال قدرت در تكنولوژی كابل‌ها قالب‌ریزی شده‌است. در همین اثناء پیشرفت در همه زمینه‌ها، توسعه استفاده از ( XLPE ) (رد شدن از پلی اتیلن وصل شده)، سیستم‌هیا عایقی كابل‌ها را تا مرز 500 kv را فراهم كرده است. كاربرد سیستم كابل‌های امروزی اغلب نسبت  یو پی اس به خطوط هوایی مناسب‌تر است. در حالی‌كه روش‌های صنعتی جدید قادر هستند كابل‌های زیردریایی ها را با فیبر‌های نوری هماهنگ كرده و مفصل انعطاف‌پذیری با طول‌های بیشتر از قبل ارائه بدهند.پیشرفت بیشتر سیستم های عایقی فشار قوی موقعیت خلاقانه ABB را در مورد ولتاژهای بالای DC ارائه می‌دهد.

باتری یو پی اس

سیستم كابل‌های با ولتاژ 220 kv  و بالاتر قسمتی ازتوان بالای زیر بنای ترانسفورماتورهای قدرت مدرن روز هستند. این همه حاوی این است،‌ اگر چه یك وظیفه مهم تأمین كننده این است، به سیستم های نمایشی با قابلیتیو پی اس اطمینان بالا به خاطر فشارهای الكتریكی بالا در چنین سطح ولتاژی كه كابل و لوازم جانبی كلاً هماهنگ شده‌اند، اطمینان كامل را بدهد.

رفع محدودیت – تغییر قانون‌ها

سیستم كابل‌های فشار قوی یك قسمت اساسی دارد كه در محیطی مناسب، جدید، ویژه قرار می‌گیرد؛ هنگامیكه می‌آید و جایگزین خطوط هوایی می‌شود؛ با كابل‌های زیر زمینی. هزینه سیستم كابل‌های فشار قوی در طول دهه اخیر كاهش یافته و احتمالاً بیشتر هم پایین می‌آید. در همین زمان عملكرد كابل XLPE شدیداً افزایش پیدا كرده است. پیام جدید وجود دارد یو پی اسكه سیستم كابل‌های XLPE قادر است با خطوط هوایی، به طور تكنیكی، محیطی و به صورت اقتصادی رقابت كند. این یك اصل ویژه است در رنج ولتاژ 12 الی 170 كیلو ولت.

یوپی اس

این ویژگی كابل‌های XLPE را از طرح انتقال خطوط هوایی در یك منظر جدید متمایز كرده‌است. در جاهایی كه پاسخ كابل‌ها اغلب چایگزین گیرایی داشته باشد.

*عایق فشار قوی – عملكرد و پیشرفت

روند برقرار شده خوب به سمت یك عایق ضخیم كوچكتر ادامه خواهد داشت نتایج یك كابل باریك‌تر با امتیازات بیشتر، طول خطی طولانی‌تر در اطراف آن، نصب راحت‌تر، مفصل كوچكتر، انقباض و انبساط حرارتی، كاهش مواد عایقییو پی اس به كاررفته. تجارب اموخته شده در طو ل توسعه كابل‌EHV_XLPE (extra high voltage XLPE)، توسعه یافتن مواد و فرایندها و خدمات فوق‌العاده XLPE، توانسته است ضخامت این كابل‌ها را تا 12-15 میلیمتر برای خطوط 132 kv كاهش دهد.

یو پی اس apc


مقایسه كابل‌هی هوایی و كابل‌های XLPE زیر زمینی از نظر نرخ هزینه بین سال‌های1986 تا 2000

*كابل‌های زیرزمینی با خطوط هوایی متمایزند

البته، امنیت، زیست محیطی، قابلیت اطمینان وپارامترهای اقتصادی عملیاتی سیستم‌كابل‌های XLPE را از خطوط هوایی متمایز می‌سازد. برای سیستم كابل XLPE مدرن، نسبت هزینه كاهش یافته و فواید زیست‌محیطی یو پی اسو قابلیت اطمینان اغلب از مسایل روشن و مهم هستند. به خاطر گذشتن بزرگشان  از مناطق تكه‌تكه، كابل‌ها معمولاً كمتر نشان داده می‌شوند. در مقایسه با خطوط هوایی MVA تلفات را از دست می‌دهند. چكیده‌ای از فواید سیستم كابل XLPE در جدول زیر داده شده است.

میزان خطوط هوایی بعضی اوقات محدو می‌شود به وسیله زمستانی بالا كه شامل تعدادی زیادی وسایل گرمایی الكتریكی است. ددر طول روزهای گرم تابستان خطوط هوایی 50% الكتریسیته كمتری نسبت به زمستان حمل می‌كنند. این گیرایی كمتر مجبور است در آینده حل شود. در مناطقی كه محدودیت‌های هوایی وجود داردبرای مثال فواید كابل‌XLPE زیر زمینی آن‌ها را یك یو پی اسجذب كننده خالص می‌سازد.خطوط زیرزمینی انتقال تقریباً ظرفیت بالا وبهتری برای دوره‌های زمانی كوتاه‌تر از 90دقیقه را  به خاطر مقدار زیاد حرارت بالای اطراف خاك دارد.

تعمیر یو پی اس

*قابلیت سیستم كابل 400-500 kv

IEC تاكید می‌كند كه قابلیت اطمینان و هماهنگی مهم كابل‌ها و لوازم جانبی یو پی اسبا توصیف عملكرد كلی سیستم، مقاومت كابل، اتصالات و ترمینال‌ها ثابت شده است. برنامه آزمون فراگیری شامل یك جفت آزمون صلاحیت در جزئیات IEC 62067 توضیح داده شده است.

ABB به عنوان تأمین كننده سیستم كابل‌های 400 kv   در سال 1995 واجد شرایط شده است.

*كیفیت مواد و تولید

تنها تأمین كننده‌های تأئید شده رسانیدن(تحویل داده) مواد لازم را بنا نهاده‌اند. همه تولیدات ABB برای كابل‌های فشارقوی و لوازم جانبی توسط ISO 9001 و ISO 14001 تأئید شده است.

هسته كابل‌های XLPE از یك مواد صنعتی خشك تولید شده‌است. سیستم یو پی اسعایقی كابل شامل لایه هدایت كننده در یك پروسه فشرده شده‌است. و برای عایق‌ها و مواد هدایت‌كننده در یك محل تمیز در  سه مرحله فشرده شده‌است.

یو پی اس

*طراحی كابل

كابل مسی هدایت كننده كه یك منطقه 2500میلی‌متر مربع دارد كه به پنج جزء برای كاهش اثر پوستی تقسیم بندی شده‌است. ABB از هادی‌های برش زده استفاده می‌كند. كه ساخته‌ شده‌اند از عایق‌های مفتولی برای عبور با هم از 1000میلیمتر مربع پوشش براق متشكل از سیم‌های مسی درون یك بستر كاغذی كشی برای كاهش تأثیر مكانیكی و حرارتی انتقال یو پی اسداده شده عایق. تعداد سیم‌ها و مجموع عبوری به نایز مداری شبكه بستگی دارد. سفتی در طول سیم با هوای میانی درون پوسته سیم با پوردهای فشرده به پایان می رسد.

محافظ خارجی در مقابل تأثیر مكانیكی و پوسیدگی بوسیله یك پوشش محكم، فشرده و محدود ساخته شده است از HDPE(پلی اتیلن با دانسیته بالا). یك رشته فلزی درون قسمت داخلی غلاف به صورت افشان درون كابل نگه داشته‌شده‌است.

یو پی اس

نتایج وزن پایین و لاغر كابل چندین استفاده دارد: طول بزرگتری از كابل می‌تواند یو پی اسروی قرقره‌ها پیچیده شود، از جریان‌های گردابی بالا كه درون غلاف كابل افت می‌كنند جلوگیری می‌شودو همچنین ظرفیت جریان عبوری بهینه سازی می‌شود.

*امكان قدرت هوایی

-         یك لایه هدایت كننده فشرده برای اندازه‌گیری غلاف خارجی

-         یك لایه عقبی سرخ رنگ فشرده برای سلامتی فوق‌العاده در اتفاقات محیطی

امكان دیگر كابل‌های طراحی شده پیشنهاد دارد كه حل كند درجه حرارت كنترل یو پی اسشده را با كابل‌های نوری. فیبرها محصور هستند درون یك تیوپ استیلف تقریباً با همان سایز به عنوان سیم پوششی كه منسجم شده درون پوشش كابل. درجه حرارت كنترل شده در این روش امكان بهینه سازی بارها را فراهم می‌سازد.

*قسمت سیستم كابل‌های 220-500 kv

در كابل‌های ولتاژ متوسط معمول است كه در مورد دور یقطعات فكر كنیم. حتی اگر این تأمین كننده‌های متفاوت بیایند، آن‌ها می‌توانند به یكدیگر ملحق شوند. و به عنوان یك سیستم كامل كار خواهند كرد. و این علت محدودیت دادن برای خیابان‌های الكتریكی در ساختمان تجهیزات در       IEC 60502  است.

كابل‌های HV و همچنین EHV و لوازم فرعی به عنوان سیستم طراحی می‌شوند.یو پی اس نه وجود ساختمان تجهیزات كابل‌ها و نه سطح ولتاژ ، فقط تست تجهیزات در IEC 60840 وIEC 62067 .

*طراحی كابل 400 kv XLPE

در سال 1996 ،ABB یك سفارش از خدمات عمومی برای تامین و نصب یك سیستم كابلXLPE 400 كیلو ولتی رد یك تونل زیرزمینی طولانی به طول 6.3 كیلومتر در مركز برلین دریافت كرد.

تونل مطرح شده در 25 تا 35 متری زمین واقع شده‌است و یك قطر سه متری دارد.

سیستم كابل با هادی‌های مسی قطعه‌قطعه شده 1600 میلیمتر مربعی و یك خازن انتقالی 1100MVA دارد؛ و بخشی از یك خط انتقال ضربدری میان شبكه فشارقوی شرق و غرب شكل گرفته است. كابل به صورت سه فاز منسجم به صورت قائم نصب شده است. یكی بالای دیگری با طراحی خاص . 7.2 متر دور از هم و با یك مدار كوچك در وسط هر فاصله مسیر یو پی اسكابل تقسیم شده به 9 قسمت كه تقریباً 730 متر طولانی‌تر است. انتهای GIS روی دو پست فرعی و اتصال ABB جدید نصب شده و برای اتصال كابل‌های طولانی مورد استفاده قرار گرفته است. كابل نصب شده تشكیل شده از سه قطعه اصلی با سه قطعه كوچكتر میان هر قطعه اصلی. مدار كابل در دساكبر سال 1998 به درون خدمات عمومی رفت.

باتری یو پی اس

*پروژه‌های كابل‌های زیر آبی جدید

در سال 1998 پروژه كانال جزایر الكترونیكی را تحویل داد كه توان تولید از فرانسه به جرسی را تقویت می‌كند كه برای اولین بار جرسی را به شبكه میانی اروپا متصل كرد. بخش زیردریایی این پروژه در ژول 2000 تكمیل شد.

اجزاء اصللی تحویل داده شده برای این پروژه عبارتند از:

-         كابل‌های زیردریایی میان فرانسه و جرسی و میان جرسی و گیونرسی(تقریباً به طول 70 كیلومتر)

-         پست‌های فرعی GIS

-         ترانسفورماتورهای جدید و راكتورها

دوتا از كابل‌های زیر آبی از همان شیوه طراحی شده‌اند. به عبارت دیگر سه هسته جدا شده از پوشش با عایق XLPE می‌باشد ك ههر كدام یك فیبر نوری با 24 فیبر مجتمع در آن برای ارتباط سیستم و قطع داخلی را شاملیو پی اس می‌شود. كالب‌ها سیم‌های لاكی دوبل دارند.( به عبارت دیگر یك لایه داخلی از لاك كش نشان و یك لایه خارجی كه لاك سنگی نامیده می‌شود)برای حفاظت آزاد از آسیب‌هایی كه می‌تواند سبب جریان جزر و مدی شود.

كابل یك قطر تقریباً 250 میلیمتری و وزنی در حدود 58 كیلوگرم بر متر را در هوا دارد. همچنین هر دو كابل‌ها بوسیله كارخانه در طول كاملشان تحویل داده می‌شوند.

سیستم‌های كنترلی جدا از هم در عملیات كامپیوتری اتصال كابل‌ها نصب شده‌اند. كه در سال 2003 كامل شده‌است.

یو پی اس

*برق فشار قوی DC  (HVDC)

برق DC فشار قوی كه از سال 1997 به جریان انداخته شد. نوآوری دیگر ABB یو پی اسدر زیر زمین است. كه تكنولوژی كابل‌های فشار قوی پیشرفته را متحد كرد. كابل‌ها جریان مستقیم فشار قوی را برای انتقال قدرت حجیم د رفواصل طولانی و عنمدتاً زیر آب بكار برده می‌شوند.

تكنولوژی كابل‌های قدیمی بر پایه سیستم عایقی كاغذ آغشته به روغن چسپنده سبك بنا نهاده شده است. چرا كه این كابل‌ها فواید تكنیكی زیادی دارند. ساخت پروسه آهسته و تولید آخر از نظر مكانیكی حساس است.  صنعت نیز زمان زیادی خود به دنبال یك كابل HVDC فشاری از نوع مورد استفاده در سیستم AC می‌باشد.

با برق HVDC شركت ABB سیستم كابل فشار قوی همراه با ترانزیستورهای جدید، مبدل‌ها را وارد بازار می‌كند، كه با ساخت كابلHVDC میزان انتقال قدرت راحتتر می‌شود.

*كاربردهای برق  HVDC

-         تغذیه كننده‌های ایزوله شده

-         شبكه‌های اتصال AC

-         انتقال قدرت از واحد ژنراتور كوچك

-         ایجاد شبكه DC با اتصال نقطه ضربدری

-         قابلیت اطمینان شبكه توسط ولتاژ پایدار و شروع‌های سیاه

*تأسیسات زیربنایی الكتریكی آینده

یو پی اس

سیستم كابل‌های فشار قوی به عنوان پاسخ كلی از گهواره تا گور با تحویل تهیه یو پی اسكننده در دسترس هستند. چنین سیستم‌هایی یك هدیه قدیمی به خوبی یك حس تكنیكی در تجارت هستند. آن‌ها ممكن است با در‌خواست نامه شروع شوند با از میان برداشتن خطوط اضافه بار ادامه پیدا كنند. و تأمین و نصب كابل‌های سیستم و در آخر كنترل دوستانه محیطی با تجهیزات قدیمی را داشته باشند.

تمام درخواست‌های كابل تقریباض می‌تواند به عنوان تركیب هوشمند وسایل مانیتوری، مبدل وسایل اشتراك بار، خدمات و یا حتی كنار گذاری وسایل نیز باشد.

نهنگ‌های اقیانوس اطلس نیز می‌توانند آرایش ببینند. و در اینجا نوع جدیدی از ضمانت‌نامه‌های در دسترس می‌تواند چندین تردید تجاری را رفع كند.

در رفع محدودیت بازار الكتریكی امروزه قوانینی كه مورد استفاده قرار گرفته‌اندتا حكومت یو پی اسكنند بر امور تولید انتقال و توزیع و همچنین بر خدمات عمومی و تأمین كننده، تغییر كرده است. بدین‌گونه است كه ناگهان یك فروشنده با تغییر این قوانین به یك نقطه روشن تبدیل می‌شود. بنابراین بازار مجبور است بیشتر به عقاید عمومی گوش بدهد. و یك احتمال قوی نیز وجود دارد كه فریاد برای دید و بنیاد كمتر است.

همه فعالان در این بازار جدید یو پی اسمجبورند هزینه‌هایشان را كاهش بدهند. و در این زمان برای ترانسفورماتورها و سیستم‌های توزیعی تعهد قابلیت اطمینان بالا می‌دهند. یك طرح خوب وجود دارد كه كابل‌های ارتباطی ساخته خواهند شد و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. بطور كامل در سفارش است كه ماكزیمم تكنیك و سود اقتصادی را از شبكه‌های الكتریكی بدست‌آورند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 4 شهریور 1395
دوشنبه 27 شهریور 1396 07:21 ب.ظ
I am curious to find out what blog platform you're utilizing?
I'm having some minor security issues with my latest blog and I would like to find something more safeguarded.
Do you have any recommendations?
پنجشنبه 23 شهریور 1396 10:08 ب.ظ
What's up, its good article regarding media print,
we all be familiar with media is a impressive source of facts.
سه شنبه 24 مرداد 1396 11:05 ق.ظ
Pretty! This was an extremely wonderful post. Many thanks for providing this info.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی